onsemi NCP612SQ31T1G
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 100mA 2mm 210mV
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP612SQ31T1G.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 12 ans
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
70
Number of Outputs
1
Max Output Current
Min Input Voltage
4.1 V
4.1 V
Max Input Voltage
6 V
6 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
2 %
2 %
Dropout Voltage
210 mV
210 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Introduction Date2005-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO5
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 100mA 2mm 270mV
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP612SQ31T1G fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator Pos 3.1V 0.2A 5-Pin SC-88A T/R
Fixed Positive Standard Regulator, 3.1V, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 3.1V 100MA SC88A