onsemi NCP508MT25TBG
Ldo Regulator, 50 Ma, High Psrr, Low Noise, With Fast Turn On/ Reel |Onsemi NCP508MT25TBG
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP508MT25TBG.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 15 ans
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.04%
Introduction Date2011-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
LDO Regulator, 50 mA, High PSRR, Low Noise, with Fast Turn On
STMicroelectronicsLDK130PU-R
LDK130 Series 0.3 A ADJ Output Low Noise LDO Voltage Regulator - DFN-6 (1.2x1.3)
Texas InstrumentsTLV7111225DSER
200-mA, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable & active pulldown
MIC5365 Series 3.3 V 150 mA Fixed High Performance Low Dropout Regulator-SOT-353
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP508MT25TBG fournies par ses distributeurs.
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO6
LDO Regulator Pos 2.5V 0.05A 6-Pin WDFN T/R
IC REG LINEAR 2.5V 50MA 6-WDFN
70dB(1kHz) 1¦ÌA Fixed 50mA 1 2.5V 2.5V 7V 180mV@ 50mA (Typ) 40 mV 20mV WDFN-6 , 1.5mm*1.5mm*750¦Ìm
LDO Voltage Regulators 50 MA LDO