onsemi NCP508MT18TBG
LDO Regulator, 50 mA, High PSRR, Low Noise, with Fast Turn On
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP508MT18TBG.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 15 ans
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Introduction Date2011-01-28
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 2 years ago)
Pièces détachées
Ldo Regulator, 50 Ma, High Psrr, Low Noise, With Fast Turn On/ Reel |Onsemi NCP508MT25TBG
STMicroelectronicsLDK130PU-R
LDK130 Series 0.3 A ADJ Output Low Noise LDO Voltage Regulator - DFN-6 (1.2x1.3)
Texas InstrumentsTLV7111225DSER
200-mA, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable & active pulldown
MIC5365 Series 3.3 V 150 mA Fixed High Performance Low Dropout Regulator-SOT-353
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP508MT18TBG fournies par ses distributeurs.
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO6
LDO Regulator Pos 1.8V 0.05A 6-Pin WDFN T/R
NCP508 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 180mV 50mA -40C~85C 70dB