onsemi MC33275D-3.3G
LDO Regulator Pos 3.3V 0.3A 8-Pin SOIC N Tube / IC REG LDO 3.3V 0.3A 8SOIC
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi MC33275D-3.3G.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 6 ans
onsemi
Farnell
Augswan
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
300 mA
300 mA
Min Input Voltage
4.3 V
4.3 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
Min Output Voltage
3.3 V
3.3 V
Max Output Voltage
Accuracy
1 %
1 %
Dropout Voltage
260 mV
260 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 5.0 V
75dB(120Hz) 200¦ÌA Fixed 300mA 1 2.5V 2.5V 2.5V 13V 500mV@ 300mA 25mV 10mV SOIC-8 , 1.5mm
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 3.3 V
MicrochipTC1107-3.3VOA
TC1107 Series 100 mA 3.3 V Fixed Output LDO Regulator w/Shutdown - SOIC-8
Texas InstrumentsTPS76633DR
250-mA ultra-low IQ low-dropout voltage regulator 8-SOIC -40 to 125
MicrochipTC1107-2.7VOA
300Ma Ldo With Shutdown & V Ref Bypass, Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology TC1107-2.7VOA
Descriptions
Descriptions de onsemi MC33275D-3.3G fournies par ses distributeurs.
MC33275 Series 300 mA 3.3 V Fixed Output LDO Voltage Regulator - SOIC-8
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR Vout: 3.3 V
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.5V Dropout, BIPolar, PDSO8
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8SOIC
Ic, Ldo Volt Reg, 3.3V, 0.3A, 8-Soic; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:4.3V; Input Voltage Max:13V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Output Current Max:300Ma; Dropout Voltage Typ @ Current:260Mv; Ic Case/Package:Soicrohs Compliant: Yes |Onsemi MC33275D-3.3G