onsemi MC33375D-3.3R2G
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR, with On/Off Control Vout: 3.3 V
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi MC33375D-3.3R2G.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 4 ans
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
iiiC
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
89,918
Authorized Distributors
4
Case/Package
SOP
SOP
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
300 mA
300 mA
Min Input Voltage
4.3 V
4.3 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
1 %
1 %
Dropout Voltage
260 mV
260 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 2 years ago)
Pièces détachées
MC33275 Series 300 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Voltage Regulator - SOIC-8
MC33275 Series 5 V 300 mA Fixed Low Dropout Voltage Regulator - SOIC-8
LDO Regulator, 300 mA, High PSRR Vout: 5.0 V
LDO Regulator Pos 2.7V 0.3A 8-Pin SOIC N T/R
Texas InstrumentsTPS76633DR
250-mA ultra-low IQ low-dropout voltage regulator 8-SOIC -40 to 125
Texas InstrumentsTPS76627D
Single Output LDO, 250mA, Fixed(2.7V), Low Quiescent Current, Power Good (PG) Output 8-SOIC
Descriptions
Descriptions de onsemi MC33375D-3.3R2G fournies par ses distributeurs.
MC33375 Series 3.3 V 300 mA Surface Mount Low Dropout Voltage Regulator - SOIC-8
LDO Regulator Pos 3.3V 0.3A 8-Pin SOIC N T/R
75dB(120Hz) 200¦ÌA Fixed 300mA 1 3.3V 2.5V 3.3V 13V 500mV@ 300mA 25mV 10mV SOIC-8 , 1.5mm
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.4V Dropout, BIPolar, PDSO8
Ldo, Fixed, 3.3V, 0.3A, -40 To 125Deg C Rohs Compliant: Yes |Onsemi MC33375D-3.3R2G
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 8SOIC
MC33375 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 260mV 4.9mm 300mA -40C~125C