Ohmite TA305PA10R0JE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 5W, 10ohm, 1500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite TA305PA10R0JE.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 7 ans
Master Electronics
Electro Sonic
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
750
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
OhmiteTWW5J10RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWW5J10R
Res Wirewound 10 Ohm 5% 5W 400ppm/¦C RDL Thru-Hole
TE ConnectivitySQZW2010RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 20W, 10ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623734-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 510ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 10 Ohm 5% 10W ±20ppm/C Ceramic Steatite RDL Bulk
Descriptions
Descriptions de Ohmite TA305PA10R0JE fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 10 Ohm 5% 5W ±100ppm/°C Molded RDL
Thick Film Resistors - Through Hole 5watt 10ohm 5% High Power
RES 10 OHM 5W 5% RADIAL | Ohmite TA305PA10R0JE
RES, 10R, 5W, THICK FILM, RADIAL;
10¦¸ ¡À5% 5W ¡À100ppm/¡æ 12.7mm*2.54mm*25.91mm