Vishay RWM041010R0JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay RWM041010R0JR15E1.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 8 ans
Datasheet4 pagesIl y a 16 ans
Datasheet4 pagesIl y a 10 ans
Datasheet4 pagesIl y a 13 ans
Future Electronics
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
Pièces détachées
TE ConnectivityER7410RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC03000001009JAC00 Through Hole Resistor, 10 ohm, Axial Leaded, 3 W,5%, AC Series
Yageo GroupKNP3WSJT-73-10R
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 5.48V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1625892-1
Resistor, Metal Oxide, Res 10 Ohms, Pwr-Rtg 3 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX3SJ10R
TE Connectivity1623714-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 10ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Vishay RWM041010R0JR15E1 fournies par ses distributeurs.
WIREWOUND 10 OHM RESISTOR, PWR-RTG 3 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 10 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RWM Series 2.6 W 10 Ohm ±5 % ±75 ppm/°C Axial Wirewound Resistor
RESISTOR, WW 3W 5% 10R; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W