Ohmite 850F750E
Res Wirewound 750 Ohm 1% 50W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite 850F750E.
Newark
Datasheet2 pagesIl y a 10 ans
Electro Sonic
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.27%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2006-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Ohmite850F750
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 750ohm, 1170V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Ohmite825F750E
Res Wirewound 750 Ohm 1% 25W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Ohmite810F750E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 750ohm, 320V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount, 7581
Ohmite805F750E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 750ohm, 210V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount, 6065
Ohmite810F750
Res Wirewound 750 Ohm 1% 10W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite 850F750E fournies par ses distributeurs.
Wirewound Resistors - Chassis Mount 50watt 750ohm 1%
RESISTOR, WIREWOUND, RES 750 OHMS, PWR-RTG50 W, TOL 1%, LUG, ALUM HOUSED
1% ¡À20ppm/¡æ 750¦¸ 50W 49.23mm*29.36mm*15.75mm
RESISTOR WIREWOUND, 750 OHM, 50W, 1%
Resistor, Wirewound;750 Ohms;AL Hsd;Axia
RS APAC
850F750E, OHMITE MANUFACTURING
Wirewound Resistor, 750 Ohm, 50W, 1%; Rango De Producto:Serie 850; Resistencia:750Ohm; Potencia Nominal:50W; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:1170V; Tipo De Resistencia:-; Tipo De Elemento Resistivo:Bobinado |Ohmite 850F750E
RESISTOR WIREWOUND, 750 OHM, 50W, 1%; Re; RESISTOR WIREWOUND, 750 OHM, 50W, 1%; Resistance:750ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1170V; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; MSL:MSL 1 - Unlimited