NXP Semiconductors MPC852TZT50A
MPU MPC8xx RISC 32-Bit 0.18um 50MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
Obsolete
IHS
Datasheet80 pagesIl y a 21 ans
HQonline
Freescale Semiconductor
iiiC
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Case/Package
BGA
BGA
Number of Pins
256
Core Architecture
PowerPC
PowerPC
Data Bus Width
32 b
32 b
Max Frequency
50 MHz
50 MHz
50 MHz
Interface
SPI, UART
SPI, UART
Min Supply Voltage
1.7 V
1.7 V
1.7 V
Max Supply Voltage
1.9 V
1.9 V
1.9 V
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2005-02-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 months ago)
LTB Date2018-03-01
LTD Date2018-09-01
Pièces détachées
NXP SemiconductorsMPC852TCVR50A
NXP SemiconductorsMPC852TVR50A
MPU PowerQUICC MPC8xx Processor RISC 32-Bit 0.18um 50MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
NXP SemiconductorsMPC870VR66
MPU MPC8xx RISC 32-Bit 0.18um 66MHz 3.3V 256-Pin BGA Tray
Descriptions
Descriptions de NXP Semiconductors MPC852TZT50A fournies par ses distributeurs.
RISC Microprocessor, 32-Bit, 50MHz, CMOS, PBGA256
50MHz 1 1.7V 1.9V,3.465V 3.3V HDLC,PCMCIA,SDLC,SPI,UART MPC8xx BGA 23mm*23mm*1.84mm
MPU, 32BIT, 50MHZ, BGA-256; Series:MPC8xx; Core Size:32bit; Program Memory Size:-; Supply Voltage Min:1.7V; Supply Voltage Max:1.9V; Digital IC Case Style:BGA; No. of Pins:256; CPU Speed:50MHz; Embedded Interface Type:SPI, UART; Operating Temperature Min:0°C; Operating Temperature Max:95°C; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)