Nichicon UVR1H471MHD1AA
VR Series 470 uF 50 V 85°C Ø12.5 x 20mm LS=5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVR1H471MHD1AA.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
5,005
Authorized Distributors
4
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
760 mA
760 mA
760 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Introduction Date2009-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECA1JHG471
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1JM471
Cap Aluminum Lytic 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 750mA 2000h 85C Automotive Bulk
PanasonicECA-1JM471B
Cap Aluminum 470uF 63V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 750mA 2000h 85°C Ammo Pack
NichiconUVK1H471MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 50V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUVK1H471MPD1TD
UVR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 470muF 63V
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVR1H471MHD1AA fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
470¦ÌF 50V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 1.14A@ 10 kHz,760mA@ 120Hz 12.5mm*20mm*22mm
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH