Nichicon UVP1E470MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVP1E470MED.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
TME
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Stock
1,354
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
95 mA
95 mA
95 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
United Chemi-ConESMG250ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 115mA 2000h 85°C Bulk
NichiconUKA1E470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
UKA Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 47muF 25V
PanasonicEEU-FM1E470B
FM ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 47muF 25V
PanasonicECEA1EN470U
Panasonic ECEA1EN470U - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVP1E470MED fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 95mA 2000h 85C Automotive Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL TH
Bi-Polarized Lead Type, 47 μ F, 25 V, RoHS