Nichicon UVK0J222MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVK0J222MPD1TD.
IHS
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
27,666
Authorized Distributors
4
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
890 mA
890 mA
890 mA
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
16.9926 mm
16.9926 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECA0JM222
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 890mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-0JM222B
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 890mA 2000h 85°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 6.3V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUVR0J222MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 6.3V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUFW0J222MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 6.3V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-0JHG222
Cap Aluminum 2200uF 6.3V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 710mA 2000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVK0J222MPD1TD fournies par ses distributeurs.
2.2mF 6.3V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 1.0235A@ 10 kHz,890mA@ 120Hz 10mm*16mm*17.5mm
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
Radial/ Tp&ammo |Nichicon UVK0J222MPD1TD
VK ELEC RAD 2200UF 6.3V 5MM TA