Nichicon URZ1C472MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URZ 16V 4700muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon URZ1C472MHD1TN.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Stock
108
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
4.7 mF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.26 A
2.64 A
2.64 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConEKMG160ELL472ML25S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 16V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1480mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUVY1C472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 16V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 16V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Cornell DubilierLP472M016A1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LP 16V 4700muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconUKT1C472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKT 16V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA1CM472
Panasonic ECA1CM472 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descriptions
Descriptions de Nichicon URZ1C472MHD1TN fournies par ses distributeurs.
4700uF 16V 卤20% 1.449A@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL