Nichicon UVZ1C472MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 16V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UVZ1C472MHD1TN.
Tendance sur 3 mois:
+74.80%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Stock
3,582
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 mF
4.7 mF
4.7 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.48 A
1.48 A
1.48 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConEKMG160ELL472ML25S
Cap Aluminum Lytic 4700uF 16V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1480mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUVY1C472MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 16V 4700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-1CHG472
Cap Aluminum 4700uF 16V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1480mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1CHG472B
Cap Aluminum 4700uF 16V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1480mA 2000h 105°C Ammo Pack
PanasonicEEU-HD1C472
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 16V 4700muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Cornell DubilierLP472M016A1P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LP 16V 4700muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UVZ1C472MHD1TN fournies par ses distributeurs.
4700uF 16V 卤20% 1.702A@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4700uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 4700uF 16V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1480mA 2000h 105C Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 4700UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 4700UF, 16V, 20%, RADIAL; Capacitance: 4700µF; Voltage(DC): 16V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 10
Aluminum Electrolytic Capacitor, 4700Uf, 16V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Vz; Capacidad:4700Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:16V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:25Mm |Nichicon UVZ1C472MHD1TN