Nichicon UPW1A470MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPW1A470MDD1TD.
Newark
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Datasheet5 pagesIl y a 11 ans
Farnell
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
NichiconUKA1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860010272003
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConESMG100ELL470ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
PanasonicECE-A1AN470U
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPW1A470MDD1TD fournies par ses distributeurs.
47uF 10V 600m惟 卤20% 54mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 180mA 2000h 105C Automotive Ammo
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance: 47µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: PW Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 5mm; Lead
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 47Uf, 10V, 20%, Radial, Full Reel; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:47Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:10V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Nichicon UPW1A470MDD1TD