Nichicon UKA1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UKA1A470MDD.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.32%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2011-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUVP1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik860010272003
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConEKMG100ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 68mA 1000h 105C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 47muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
United Chemi-ConESMG100ELL470ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Descriptions
Descriptions de Nichicon UKA1A470MDD fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 68mA 2000h 105C Automotive Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
47¦ÌF 10V ¡À20% 2mm 2000h@ 105¡ãC 136mA@ 10kHz,68mA@ 120Hz 5mm*11mm*12.5mm
105degC For High Grade Equipment Lead Type, 47 μ F, 10 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL TH