Panasonic ECE-A1AN470U
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ECE-A1AN470U.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet0 pageIl y a 0 an
JRH Electronics
Newark
DigiKey
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+38.53%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
55,875
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.36 Ω
5.36 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
90 mA
95 mA
95 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Pièces détachées
KYOCERA AVXUVR1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Cornell DubilierSK470M010ST
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 5.36 Ohm 95mA 2000h 85C Standard
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
NichiconUPW1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860010272003
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConESMG100ELL470ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Descriptions
Descriptions de Panasonic ECE-A1AN470U fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 90mA 2000h 85C Automotive Bulk
CAPACITOR ALUM ELEC, 47UF, 10V, 20%, RCAPACITOR ALUM ELEC, 47UF, 10V, 20%, RADIAL
Cap 47Uf 10Vdc 20% 5 X 11Mm Rdl 2Mm 90Ma 2000 Hr Rohs Compliant: Yes
ECE-SU (Bi-Polar) Series 10 V 47 uF Ø 5 x 11 mm LS=2 mm 85°C Electrolytic
CAPACITOR ALUM ELEC, 47UF, 10V, 20%, RAD; CAPACITOR ALUM ELEC, 47UF, 10V, 20%, RADIAL; Product Range:PANASONIC - SU(Bi-polar) Series; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:5mm; Height:11mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2mm