Nichicon UPV1H390MGD
39UF 50 V Aluminium Electrolytic Capacitor, Pv Series 5000H 6.3 (dia.) X 11MM
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPV1H390MGD.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
4,321
Authorized Distributors
3
Capacitance
39 µF
39 µF
39 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
260 mA
150 mA
150 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUPV1V390MGD
39uF 35V 卤20% Plugin,D6.3xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKZN630ELL390MF11D
Cap Aluminum Lytic 39uF 63V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 420mA 6000h 105C Bulk
PanasonicEEU-FC1H390
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 50V 39muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Wurth Elektronik860080673004
WCAP-ATLI Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEU-FC1H390H
Cap Aluminum Lytic 39uF 50V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 260mA 1000h 105°C Ammo Pack
NichiconUPJ1J390MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 39muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPV1H390MGD fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 50volts 39uF 6.3x11 20% 2.5LS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 39uF, Through Hole Mount
UPV ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 39muF 50V