Nichicon UPV1V390MGD
39uF 35V 卤20% Plugin, D6.3xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPV1V390MGD.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
TME
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-11-30
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
NichiconUPV1E390MFD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPV 25V 39muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEU-FC1E390
Cap Aluminum 39uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 175mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUPW1E390MDD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 39UF 25 V DC, PW SERIES 2000H 5 (DIA.) X 11MM
PanasonicEEU-FC1V390
Cap Aluminum 39uF 35V 20% (5 X 15mm) Radial 2mm 235mA 1000 hr 105°C Bulk
PanasonicEEAFC1E390
Cap Aluminum Lytic 39uF 25V 20%( 6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 200mA 1000h 105C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPV1V390MGD fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 39uF, Through Hole Mount
Miniature Sized, Low Impedance, High Reliability Lead Type, 39 μ F, 35 V, RoHS