Nichicon UPS1H4R7MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPS1H4R7MDD1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-61.95%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
18,071
Authorized Distributors
2
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.5 Ω
1.3 Ω
1.3 Ω
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
15.3 mA
95 mA
95 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
NICHICON UPW1J4R7MDD1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 4.7UF, 63V, 20%, RADIAL
Wurth Elektronik860020772008
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860020572001
NichiconUPS1J4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 63V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPS1H4R7MDD1TD fournies par ses distributeurs.
4.7uF 50V 7.5惟 卤20% 15.3mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 90mA 2000h 105C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount