Nichicon UPW1J4R7MDD1TD
Nichicon UPW1J4R7MDD1TD Aluminum Electrolytic Capacitor, 4.7UF, 63V, 20%, Radial
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPW1J4R7MDD1TD.
Farnell
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Datasheet5 pagesIl y a 16 ans
Newark
Future Electronics
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Introduction Date2001-09-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
NichiconUPM1K4R7MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 80V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 50V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860020672008
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConESMG500ELL4R7ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor 4.7Uf, 50V, 20%, Radial
Wurth Elektronik860010672008
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPW1J4R7MDD1TD fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 68mA 2000h 105C Automotive Ammo
4.7µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 4.7Uf, 63V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Pw; Capacidad:4.7Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:63V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:11Mm |Nichicon UPW1J4R7MDD1TD
CAP, 4.7µF, 63V, 20%; Capacitance: 4.7µF; Voltage Rating: 63V; Product Range: PW Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 5mm; Lead Spacing: 2mm; Height: 11mm; Operating Temperature Min