Nichicon UPS1E4R7MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 25V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPS1E4R7MDD1TD.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.52%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Stock
19,125
Authorized Distributors
3
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
27.2 mA
25 mA
25 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-11-30
Pièces détachées
Wurth Elektronik860020472001
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 4.7muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860010472001
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
TWL Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 4.7muF 25V
United Chemi-ConESMG250ELL4R7ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
NichiconUVP1E4R7MDD
4.7uF 25V 卤20% Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPS1E4R7MDD1TD fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount
4.7¦ÌF 25V ¡À20% 2.5mm 2000h@ 105¡ãC 160mA@ 100kHz,27.2mA@ 120Hz 5mm*11mm*12.5mm
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL TH
Capacitor Alum Elec, 4.7Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:4.7Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPS1E4R7MDD1TD