Nichicon UPJ1J681MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 680muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPJ1J681MHD6.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 3 ans
Newark
Nichicon SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-99.15%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
2,435
Authorized Distributors
5
Capacitance
680 µF
680 µF
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.61 A
1.61 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUPM1J681MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 63V 680muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConELXV800ELL681MM30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF
PanasonicEEUFC1J681
Panasonic EEUFC1J681 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUFC1H681
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 50V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUPM1H681MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 50V 680muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-FC1H681B
Cap Aluminum Lytic 680uF 50V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1835mA 5000h 105C Automotive Ammo
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPJ1J681MHD6 fournies par ses distributeurs.
680uF 63V 51m惟 卤20% 1.61A@120Hz Plugin,D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
Cap 680uF 63VDC 20% 18 X 25mm RDL 7.5mm 1610mA 5000 hr
Capacitor Alum Elect, 680Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:680Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ1J681MHD6