Nichicon UPJ0J182MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 6.3V 1800muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPJ0J182MPD.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 3 ans
TME
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-29.97%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
1,493
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.8 mF
1.8 mF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.23 A
1.23 A
Height - Seated (Max)
32.9946 mm
33.5026 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUPM0J182MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 1800muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 1800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKYA6R3ELL182MJ16S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
PanasonicEEUFC0J182
Capacitor Aluminum Electrolytic 1800uF 6.3 Volt 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 3000h 105C Bulk
PanasonicEEU-FC0J182B
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1440mA 3000h 105C Automotive Ammo
United Chemi-ConEKYB6R3ELL182MJ16S
Cap Aluminum Lytic 1800uF 6.3V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 1400mA 8000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPJ0J182MPD fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1800uF, Through Hole Mount
1.8mF 6.3V ¡À20% 5mm 5000h@ 105¡ãC 1.23A@ 120Hz,1.37A@ 10 kHz ,D10xL31.5mm 10mm*30.5mm*33mm
1800uF 6.3V 78m惟 卤20% 1.23A@120Hz Plugin,D10xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Low Impedance, For Switching Power Supplies Lead Type, 1800 μ F, 6.3 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL
Capacitor Alum Elec 1800Uf, 6.3V, 20%, Radial; Capacitance:1800Μf; Voltage(Dc):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mm; Product Width:-Rohs Compliant: Yes |Nichicon UPJ0J182MPD