Nichicon UPA0J681MPD1TD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UPA0J681MPD1TD.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
25,688
Authorized Distributors
4
Capacitance
680 µF
680 µF
680 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
630 mA
630 mA
630 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConELXZ6R3ELL681MH12D
Cap Aluminum Lytic 680uF 6.3V 20%( 8 X 12mm) Radial 3.5mm 555mA 3000h 105C Automotive Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 6.3V 680muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUPJ0J681MPD1TD
KYOCERA AVXUPM0J681MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 680muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKY-6R3ELL681MHB5D
Cap Aluminum Lytic 680uF 6.3V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 640mA 6000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PK 6.3V 680muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de Nichicon UPA0J681MPD1TD fournies par ses distributeurs.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPA 6.3V 680muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
680¦ÌF 6.3V ¡À20% 3.5mm 3000h@ 105¡ãC 472.5mA@ 120Hz 8mm*15mm*13mm
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V RADIAL