Nichicon UHE1V122MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 35V 1200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHE1V122MHD6.
Future Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Datasheet5 pagesIl y a 9 ans
Newark
Factory Futures
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.58%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
39,950
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.2 mF
1.2 mF
1.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
78 mΩ
17 mΩ
17 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.024 A
3.3 A
3.3 A
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConEKY-350ELL122ML20S
Cap Aluminum Lytic 1200uF 35V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2530mA 10000h 105°C Bulk
NichiconUPW1V122MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 1200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUHE1E122MHD
Cap Aluminum Lytic 1200uF 25V 20%( 18 X 15mm) Radial 7.5mm 2210mA 10000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKY-250ELL122MM15S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 1200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-FC1V122
Cap Aluminum 1200uF 35V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2205mA 5000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHE1V122MHD6 fournies par ses distributeurs.
HE Series 1200 uF 35V 105°C Ø16 x 20mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1200uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 1200Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:1200Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Esr:0.078Ohm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1V122MHD6