KYOCERA AVX UHE1E122MHD
Cap Aluminum Lytic 1200uF 25V 20%( 18 X 15mm) Radial 7.5mm 2210mA 10000h 105C Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX UHE1E122MHD.
Future Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Datasheet5 pagesIl y a 6 ans
Datasheet5 pagesIl y a 9 ans
Newark
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-41.53%
Stock
2,317
Capacitance
1.2 mF
1.2 mF
1.2 mF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
110 mΩ
43 mΩ
43 mΩ
Ripple Current
1.768 A
2.21 A
2.21 A
Height - Seated (Max)
15.0114 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
Pièces détachées
United Chemi-ConEKY-250ELL122MM15S
PanasonicEEU-FR1E122L
Cap Aluminum 1200uF 25V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 2470mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFR1E122LB
Panasonic EEUFR1E122LB - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEKYB250ELL122MJ25S
1200uF 25V ±20% 1.91A@100kHz Plugin,D10xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FC1E122S
Cap Aluminum 1200uF 25V 20% (18 X 15mm) Radial 7.5mm 2000mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKZN250ELL122MJ25S
1200uF 25V ±20% 2.9A@100kHz Plugin,D10xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX UHE1E122MHD fournies par ses distributeurs.
HE Series 1200uF 25V 105°C Ø18 x 15mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1200uF, Through Hole Mount
1.2mF 25V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 1.768A@ 120Hz,2.21A@ 100kHz ,D18xL15mm 15mm*15mm*15mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 1200Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:1200Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHE1E122MHD