Nichicon UHD1H821MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 50volts 820uF 16x20 20% 7.5LS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UHD1H821MHD6.
Future Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Datasheet3 pagesIl y a 4 ans
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
Newark
Nichicon SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-100%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
17,529
Authorized Distributors
4
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
19 mΩ
19 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.0475 A
2.87 A
2.87 A
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEU-FM1H821S
Cap Aluminum 820uF 50V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2870mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FM1H821SB
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
United Chemi-ConEKZE500ELL821ML20S
Cap Aluminum Lytic 820uF 50V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2730mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC1J821S
Cap Aluminum 820uF 63V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2585mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKZE630ELL821MM25S
Cap Aluminum Lytic 820uF 63V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2800mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKZE500ETS821ML20S
SERIES: KZE; VOLT: 50; CAP: 820; DIA X LENGTH: 16X20; PACKAGING: TAPED
Descriptions
Descriptions de Nichicon UHD1H821MHD6 fournies par ses distributeurs.
HD Series 820 uF 50V 105°C Ø16 x 20mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 820Uf, 50V, 20%, Radial; Capacitance:820Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:16Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UHD1H821MHD6