Nichicon UBC1E471MNS1MS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Surface Mount, 5454
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon UBC1E471MNS1MS.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
Nichicon SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NIC ComponentsNACE471M63V16X17TR15F
NACE Series 470 uF 63 V 20 % SMT V-Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
KYOCERA AVXUCD1H471MNQ1ZD
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (16 X 16.5mm) SMD 1610mA 5000h 105C Automotive Tray
NIC ComponentsNAZK471M25V10X10.5LBF
NAZK Series 470 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470 uF, 16 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 470muF 35V
UJ Series 470 uF 35 V 105°C Ø16 x 16.5mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
Descriptions
Descriptions de Nichicon UBC1E471MNS1MS fournies par ses distributeurs.
470¦ÌF 25V ¡À20% 1000h@ 150¡ãC 469mA@ 120Hz,700mA@ 100kHz SMD 13.6mm*13.6mm*14.5mm
Vibration Resistance(150degC) Chip Type, 470 μ F, 25 V, -55°C to 150°C, RoHS
Nichicon SCT
Smt - Small Chip/ Tp&reel |Nichicon UBC1E471MNS1MS
BC ELEC SM 470UF 25V 12.5X13.5