Nichicon LQS2W820MELZ25
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon LQS2W820MELZ25.
Stock
1
Authorized Distributors
3
Capacitance
82 µF
82 µF
82 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
640 mA
780 mA
780 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Pièces détachées
82uF 450V 1.092A@10kHz ±20% Plugin,D22xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 450V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXLGU2G820MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
United Chemi-ConEKMS451VSN820MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF
Wurth Elektronik861141484008
WCAP-AI3H Aluminum Electrolytic Capacitors
Descriptions
Descriptions de Nichicon LQS2W820MELZ25 fournies par ses distributeurs.
卤20% 640mA@120Hz 10mm 450V 82uF Plugin,D22xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LQS2W820MELZ25
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP TH
105degC Permissible for Rapid Charge and Discharge Application Snap-in Terminal Type, 82 μ F, 450 V, -25 to 105°C, RoHS