Nichicon LGN2G101MELZ25
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon LGN2G101MELZ25.
Future Electronics
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Datasheet4 pagesIl y a 16 ans
Datasheet4 pagesIl y a 18 ans
TME
Nichicon SCT
Newark
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+2.57%
Stock
6,356
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.487 Ω
2.487 Ω
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
680 mA
700 mA
700 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 420V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 450V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 400V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLP101M450A3P3
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 3.317 Ohm 650mA 3000h 105C
Descriptions
Descriptions de Nichicon LGN2G101MELZ25 fournies par ses distributeurs.
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN 420VOLTS, 270UF, SMALL FORM FACTOR
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 680mA 3000h 105C Bulk
GN Series 100 uF 400 V 105°C Ø22 x 25 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
卤20% 680mA@120Hz 10mm 400V 100uF Plugin,D22xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 400V, 20%, Can; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):400V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:500 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Lgn Series; Product Diameter:22Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon LGN2G101MELZ25