NIC Components NACK101M50V8X10.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 50 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Future Electronics
NIC Components
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
340 mΩ
340 mΩ
340 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
262.5 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Pièces détachées
NIC ComponentsNAZK101M35V6.3X8NBF
NAZK Series 35 V 100 uF 6.3 x 8 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
NACK Series 100 uF 63 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNAZK101M16V6.3X6.1NBF
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 6.1mm) SMD 0.36 Ohm 250mA 2000h 105C T/R
Cornell DubilierAVS107M35F24T
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.2mm) SMD 2.3 Ohm 140mA 2000h 85°C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descriptions
Descriptions de NIC Components NACK101M50V8X10.5TR13F fournies par ses distributeurs.
NACK Series 100 uF 50 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Smt Alum. Electrolytic Cap Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACK101M50V8X10.5TR13F
Capacitor Aluminum 100uF 50VDC 20% 8 X 10.5mm SMD 350mA 2000 hr T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (8 X 10.5mm) SMD 0.34 Ohm 350mA 2000h 105C T/R