Murata LQW18AN41NJ80D
General Purpose Inductor, 0.041uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW18AN41NJ80D.
Ciiva
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Stock
1
Authorized Distributors
3
Inductance
41 nH
41 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1 A
1 A
DC Resistance (DCR)
160 mΩ
160 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2013-08-26
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Wirewound 0.039uH 5% 100MHz 55Q-FactorCeramic 1A 0.12Ohm DCR 1210 T/R
Ind Chip Wirewound 39nH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1206 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 39nH 5% 100MHz 40Q-Factor Air 730mA 90mOhm DCR 0805 Embossed T/R
General Purpose Inductor, 0.043uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Ind Chip Wirewound 39nH 5% 250MHz 65Q-Factor Ceramic 1.1A 0805 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQW18AN41NJ80D fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 41NH 1A 160 MOHM SMD
INDUCTOR, 41NH, 3.28GHZ, 1A, 0603;
LQW18 0603 COIL 41nH 5%