Murata LQW18AN10NJ8ZD
General Purpose Inductor, 0.01uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW18AN10NJ8ZD.
Ciiva
Datasheet4 pagesIl y a 5 ans
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Geoflip
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-51.23%
Stock
46,022
Authorized Distributors
6
Inductance
10 nH
10 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.6 A
1.6 A
DC Resistance (DCR)
52 mΩ
52 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-10-19
Descriptions
Descriptions de Murata LQW18AN10NJ8ZD fournies par ses distributeurs.
Wirewound Inductor, AEC-Q200, 10 nH, 0.052 ohm, 4.75 GHz, 1.6 A, 0603 [1608 Metric]
Fixed Inductor 0603 10nH ±5% 1.6A 52mΩ 4.75GHz 38@250MHz
LQW18 Series 0603 10 nH ±5 % 1.6 A 52 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.01uH 5% 100MHz 38Q-Factor Non Magnetic 1.6A 0.052Ohm DCR 0603 Automotive T/R