Murata LQW15AN1N5B00D
Inductor RF Chip Wirewound 1.5nH 0.1nH 100MHz 10Q-Factor 1A 30mOhm DCR 0402 Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQW15AN1N5B00D.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 4 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
_legacy Avnet
Future Electronics
Tendance sur 3 mois:
+17.89%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Inductance
1.5 nH
1.5 nH
Tolerance
6.6667 %
6.6667 %
Current Rating
1 A
1 A
DC Resistance (DCR)
30 mΩ
30 mΩ
Q Factor
10
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 13.33%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 6.6667%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
TAIYO YUDENAQ1051N5S-T
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
Inductor RF Thin Film 0.0015uH 0.1nH 500MHz 13Q-Factor Ceramic 0.7A 0.25Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 13.3333%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0402/01005
Descriptions
Descriptions de Murata LQW15AN1N5B00D fournies par ses distributeurs.
Wirewound Inductor, 1.5 nH, 0.03 ohm, 18 GHz, 1 A, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 6.6667%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
INDUCTOR, 1.5NH, 1A, 0.1NH, 18GHZ, 0402; Inductance: 1.5nH; Product Range: LQW15AN Series; DC Current Rating: 1A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Unshielded; DC Resistance Max: 0.03ohm; Inductance Tolerance: ± 0.1nH; Self Resonant Frequency Min: 18GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)