Murata LQH32CN150K53L
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 15uH 10% 1MHz Ferrite 300mA 1210 Embossed T/R
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQH32CN150K53L.
_legacy Avnet
Datasheet2 pagesIl y a 15 ans
Future Electronics
HQonline
Ciiva
Arrow.cn
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.14%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
TraceParts
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
38,311
Authorized Distributors
6
Inductance
15 µH
15 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
300 mA
300 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
754 mΩ
754 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Inductor Power Unshielded Wirewound 15uH 10% 1MHz Ferrite 0.3A 0.754Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Unshielded Wirewound 15uH 10% 2.52MHz 15Q-Factor Ferrite 370mA 728mOhm DCR 1210 Blister T/R
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 15uH ±10% 2.52MHz 15 Q-Factor Ferrite 370mA T/R
TAIYO YUDENCB2012T150K
Inductor Power Chip Wirewound 15uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.32A 1.69Ohm DCR 0805 T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQH32CN150K53L fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
LQH32C Series 1210 15 uH ±10 % 300 mA 0.58 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor Nonstandard 15µH ±10% 300mA 754mΩ 26MHz -