Murata LQG18HN3N3S00D
Inductor RF Chip Multi-Layer 3.3nH 0.3nH 100MHz 12Q-Factor Air 500mA 150mOhm DCR 0603 Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata LQG18HN3N3S00D.
element14 APAC
Datasheet2 pagesIl y a 18 ans
_legacy Avnet
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.82%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
5,818
Authorized Distributors
6
Inductance
3.3 nH
3.3 nH
Tolerance
9.09 %
9.0909 %
Current Rating
1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
120 mΩ
130 mΩ
Q Factor
12
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Pièces détachées
Inductor RF Multi-Layer 0.0033uH 0.3nH 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.6A 0.13Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.0033uH 0.3nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 0.4A 0.15Ohm DCR 0402 T/R
TAIYO YUDENHK10053N3K-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 3.3nH 10% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 550mA 0402 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.0033uH 0.3nH 100MHz 13Q-Factor Ceramic 0.5A 0.15Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0033uH, 9.0909%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind RF Chip Unshielded Multi-Layer 3.3nH 0.3nH 100MHz 7Q-Factor 400mA 0402 Punched Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Murata LQG18HN3N3S00D fournies par ses distributeurs.
Multilayer Inductor, 3.3 nH, 0.15 ohm, 6 GHz, 500 mA, 0603 [1608 Metric], LQG18HN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0033uH, 9.0909%, 1 Element, Air-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Fixed Inductor 0603 3.3nH ±0.3nH 0.5A 120mΩ 6GHz 12@100MHz
LQG Series 0603 3.3 nH ±0.3nH Tol. 500mA SMT High Frequency Multilayer Inductor
INDUCTOR, 3.3NH, 0603 CASE; Inductance: 3.3nH; Product Range: LQG18HN Series; DC Current Rating: 500mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 0.15ohm; Inductance Tolerance: ± 0.3nH; Self Resonant Frequency Min: 6GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)