Murata GRM1555C1H471JA01D
50V 470pF C0G ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Murata GRM1555C1H471JA01D.
Upverter
Datasheet30 pagesIl y a 10 ans
element14 APAC
Farnell
Tendance sur 3 mois:
+9.66%
Capacitance
470 pF
470 pF
470 pF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China, Philippines, Singapore, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2003-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
0402 50 V 470 pF ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL05C471JB5NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 470pF, Surface Mount, 0402 inch
CAPACITOR CERAMIC 470PF 50V, C0G, 5%, 0402; Product Range:TDK - C Series; Capaci
Descriptions
Descriptions de Murata GRM1555C1H471JA01D fournies par ses distributeurs.
0402 470 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% Pad SMD 0402 125°C T/R / CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0402
GRM 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±5% 470pF
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00047uF, Surface Mount, 0402
Chip Capacitor (MLCC) 0402 470pF ±5% 50V C0G(NP0)
Ceramic Capacitor 470Pf 50V, C0G, 5%, 0402; Capacitance:470Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:Grm Series; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM1555C1H471JA01D