MCC SMCJ6.5CA-TP
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 6.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour MCC SMCJ6.5CA-TP.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 18 ans
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
21,877
Authorized Distributors
1
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
7.6 V
7.6 V
7.6 V
Clamping Voltage
11.2 V
11.2 V
11.2 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
134 A
133.9 A
133.9 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2007-01-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
BournsSMCJ5.0CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
onsemiSMCJ6V5CA
SMC 1 Surface Mount TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE (Type) Tvs Diode 11.2V 1mA 1.5kW 150C
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 75V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Diodes Inc.1.5KE6V8CA-T
Tvs Diode, Bidir, 5.8V, Do-201 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. 1.5KE6V8CA-T
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 60V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMCJ7.0CA
DO-214AB SMC SMCJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 8.95V 5muA 1.5kW -55C~150C TJ
Descriptions
Descriptions de MCC SMCJ6.5CA-TP fournies par ses distributeurs.
1500W 134A 500Ã×A 11.2V 7.2V 6.5V 8V Bi-Directional SMC(DO-214AB) TVS ROHS
TVS Diode Single Bi-Dir 6.5V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
6.5V 1.5KW 134A 11.2V 7.2V SMC(DO-214AB) 2.82mm