Littelfuse 1.5KE350A-B
1.5KE Series - 1500W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-201, RoHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Littelfuse 1.5KE350A-B.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 5 ans
Burklin Elektronik
TME
Fuses Unlimited
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
20
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
350 V
350 V
350 V
Clamping Voltage
482 V
618 V
618 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
3.2 A
16 A
16 A
Introduction Date1997-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
onsemi1V5KE350A
FAIRCHILD SEMICONDUCTOR 1V5KE350A TVS Diode, Unidirectional, 300 V, 482 V, DO-201AE, 2 Pins
Diode TVS Single Uni-Dir 300V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Diodes Inc.1.5KE400A-T
Diode TVS Single Uni-Dir 342V 1.5KW 2-Pin DO-201 T/R
Littelfuse1.5KE440A
1.5KE Series 6.5 W 462 V Uni-Directional Through Hole TVS Diode - DO-201
Littelfuse1.5SMC440A
1.5SMC Series 6.5 W 462V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMC
Littelfuse1.5SMC400A
ESD protection diodes / TVS diodes; LITTELFUSE; 1.5SMC400A; 548 V; 2.8 A; 342 V; 380 V - 420 V
Descriptions
Descriptions de Littelfuse 1.5KE350A-B fournies par ses distributeurs.
Littelfuse SCT
Tvs Diode Axial Lead - 1.5Ke350A Bulk/ Bulk |Littelfuse 1.5KE350A-B
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 300V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201
TVS Diode, 1.5KE350A-BAH
TVS DIODE 300VWM 482VC DO201
TVS DIO AXIAL 1.5KE350A
1.5KW 350VBR 5% UNI 1.5KE