KOA Speer RK73B2BTTD475J
Res Thick Film 1206 4.7M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KOA Speer RK73B2BTTD475J.
Garrett
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+18.55%
Stock
87,685
Resistance
4.7 MΩ
4.7 MΩ
4.7 MΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2001-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-8GEYJ475V
Res Thick Film 1206 4.7M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched T/R
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 4.7MOhm 0.25W 1/4W
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 4.7MOhm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 4.7M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 4.3M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-075M1L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 5.1MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de KOA Speer RK73B2BTTD475J fournies par ses distributeurs.
Resistor Thick Film 1206 4.7m Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
RK73B 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 4.7MOhms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 4.7e+06ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206