Yageo Group T520V476M016ATE045
Capacitor, Tantalum SMD Conductive Polymer, Ko-cap, Low Profile, 47.0UF 16V 20%
IHS
Datasheet46 pagesIl y a 2 ans
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+294%
Stock
79,929
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
45 mΩ
70 mΩ
70 mΩ
Leakage Current
75.2 µA
75.2 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
Introduction Date2005-06-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2917