Yageo Group T520H158M006ATE055
Cap Tant Solid 1500uF 6.3V H CASE 20% (7.3 X 6.1 X 2mm) SMD 7260-20 0.055 Ohm 105°C T/R
IHS
Datasheet46 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Newark
element14 APAC
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+44.32%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
42,917
Authorized Distributors
6
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
1.5 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
55 mΩ
35 mΩ
35 mΩ
Leakage Current
945 µA
945 µA
Dissipation Factor
20 %
20 %
20 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2012-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Pièces détachées
1500UF SOLID POLYMER TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 6.3 V +/-20%, T545 SERIES
1500UF SMD SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR,6.3V DC +/-20%,592D SERIES
KYOCERA AVXTLN6158M010R0055
Cap Tant Solid 1500uF 10V 6 CASE 20% (14.5 X 7.5 X 2mm) SMD 1575-20 0.055 Ohm 125°C T/R
Cap Tant Solid 1500uF 6.3V R CASE 20% (7.2 X 6 X 2mm) Pad SMD 0.12 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Surface Mount, 2917
Cap Tant Solid 1500uF 6.3V X CASE 10% (14.5 X 7.37 X 2mm) Pad SMD 0.045 Ohm 125C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T520H158M006ATE055 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Surface Mount, 2924
Polymer Tantalum Capacitors 1500UF 6.3V 2924
1.5mF 2000h@ 105¡ãC ¡À20% 6.3V 55m¦¸@ 100kHz 2924 7.3mm*6mm*2mm
CAP TANT POLY 1500UF 6.3V 2924
1500UF 6.3V 20% ESR 55 7360-20
T520H158M006ATE055, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
17028003,电容, 1500UF, 6.3V, 钽, 聚合物, H;