Yageo Group T520B157M006ATE070
Cap Tant Solid 150uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105°C T/R
element14 APAC
Electro Sonic
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+112%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 mΩ
25 mΩ
25 mΩ
Leakage Current
94.5 µA
94.5 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2005-06-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
T55 Series 150 uF ±20% 6.3V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
Cap Tant Polymer 150uF 4VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105C T/R
Cap Tant Polymer 150uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.04 Ohm 105C T/R
Yageo GroupT491B157M006AT
Cap Tant Solid 150uF 6.3V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 3 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 1411
Cap Tant Solid 150uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.5 Ohm 125C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T520B157M006ATE070 fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 1411
Polymer Tantalum Capacitors 150UF 6.3V 3528
150¦ÌF 2000h@ 105¡ãC ¡À20% 6.3V 70m¦¸@ 100kHz 1411 3.5mm*2.8mm*2mm
T520B157M006ATE070, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
TANTALUM CAPACITOR, 150UF, 6.3V; Capacitance:150µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(DC):6.3V; Manufacturer Size Code:B; ESR:0.07ohm; Capacitor Case / Package:1411 [3528 Metric]; Product Length:3.5mm; Product Width:2.8mm RoHS Compliant: Yes