Yageo Group T496D475K035ATE1K5
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 2917
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5 Ω
1.5 Ω
1.5 Ω
Leakage Current
1.6 µA
1.6 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVXTAJD475K035RNJ
Cap Tant Solid 4.7uF 35V D CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 1.5 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491D475K035AH
Cap Tant Solid 4.7uF 35V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 1.5 Ohm 125C T/R
Yageo GroupCWR11MH475KB
Cap Tant Solid 4.7uF 35V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 (0.1%FR) 1.5 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 4.7uF 35V D CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 1.3 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJD475K050RNJ
Cap Tant Solid 4.7uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 1.4 Ohm 125C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T496D475K035ATE1K5 fournies par ses distributeurs.
Capacitor,4.7Uf,35Vdc,10-% Tol,10+% Tol |Kemet T496D475K035ATE1K5
4.7UF 35V 10% ESR 1500 7343-31
T496D475K035ATE1K5, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 4.7UF, 35V, TANT, CASE D; Capacitance: 4.7µF; Voltage Rating: 35V; Tantalum Capacitor Case: 2917 [7343 Metric]; Product Range: T496 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Tempera