Yageo Group T499D475K035ATE1K5
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 2917
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Newark
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+11.92%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2006-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVXTAJD475K035RNJ
Cap Tant Solid 4.7uF 35V D CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 1.5 Ohm 125C T/R
Cap Tant Solid 4.7uF 35V D CASE 10%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 1.3 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491D475K035AH
Cap Tant Solid 4.7uF 35V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 1.5 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491D475M035AT
Solid Tantalum Capacitor 4.7µF 35V 20% SMD Tape and Reel
KYOCERA AVXTAJD475K050RNJ
Cap Tant Solid 4.7uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 1.4 Ohm 125C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group T499D475K035ATE1K5 fournies par ses distributeurs.
Capacitor, TANTALUM, 4.7UF, 35V, 2917;
2917 (7343Metric) T499 35V 4.7muF ±10% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
4.7¦ÌF 2000h@ 175¡ãC ¡À10% 35V 1.5¦¸ 2917 7.3mm*4.3mm*2.8mm
4.7UF 35V 10% ESR 1500 7343-31
T499D475K035ATE1K5, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
Cap, Tantalum, 4.7Uf, 35V, 2917; Capacitance:4.7Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitor Case/Package:2917 [7343 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Esr:1.5Ohm; Manufacturer Size Code:D; Failure Rate:-; Ripple Current:316Ma |Kemet T499D475K035ATE1K5