Yageo Group T350F226M016AT7301
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Master Electronics
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+18.19%
Stock
61,328
Authorized Distributors
4
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2 Ω
2 Ω
2 Ω
Leakage Current
2.6 µA
2.6 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupT355F226M016AT
Cap Tant Solid 22uF 16V 20%( 6 X 11.2mm) Radial 3.18mm 125C Bulk