Yageo Group R82MC1100DQ50J
Cap Film 0.001uF 400V PET 5%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 105C Automotive
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R82MC1100DQ50J.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+14.28%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
TraceParts
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Cap Film 0.001uF 400V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC1100AA50J
Film Capacitor, 1000 pF, 63 V, 100 V, ± 5%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Yageo GroupR82EC1100DQ50J
Film Capacitor, Polyester, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupF601JF102J050L
Cap Film 0.001uF 50V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 100°C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R82MC1100DQ50J fournies par ses distributeurs.
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 1nF, 200VAC, 400VDC, 5%