EPCOS B32529C6102J000
Cap Film 0.001uF 400V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour EPCOS B32529C6102J000.
IHS
Datasheet44 pagesIl y a 5 ans
Newark
Ciiva
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.45%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
26,832
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupR82MC1100DQ50J
Cap Film 0.001uF 400V PET 5%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 105C Automotive
CAP FILM 1000PF 10% 400VDC RAD / 1000 pF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial
Yageo GroupR82MC1100Z350J
Cap Film 0.001uF 400V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupR82EC1100DQ50J
Film Capacitor, Polyester, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Capacitor, Polyester Film, 0.001 uF, 100 VDC/63 VAC, +/- 5, Radial Leaded, -55 C
Cap Film 0.001uF 63V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Descriptions
Descriptions de EPCOS B32529C6102J000 fournies par ses distributeurs.
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Capacitor Capacitance tolerance: ±5% Dielectric: Metallised Polyester Foil IEC-climate category: 55/125/56 Pitch: 5 mm Capacitance: 1 nF Rated voltage: 400 VDC / 200 VAC ø d: 0.5 mm
Cap, 1000Pf, 400V, 5%, Pet; Capacitance:1000Pf; Voltage Rating:400V; Capacitor Dielectric Type:Pet (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:B32529 Series; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32529C6102J000