Yageo Group R82EC3220DQ70J
Film Capacitor, Polyester, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R82EC3220DQ70J.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
ODG (Origin Data Global)
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Tendance sur 3 mois:
-24.50%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
7.493 mm
7.5946 mm
7.5946 mm
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.22uF 100V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.22uF 100V PET 5% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.22uF 100V PET 10% (7.2 X 3.5 X 8.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22Uf, Through Hole Mount, 2814
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R82EC3220DQ70J fournies par ses distributeurs.
Capacitor;Polyester Metallized;Cap 0.22 uF;Tol 5%;Vol-Rtg 100 VDC;Radial
Cap Film 0.22uF 100V PET 5%( 7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Ammo Automotive AEC-Q200
Cap, Alu Elec, 0.22Uf, 100Vdc, Radial Rohs Compliant: Yes |Kemet R82EC3220DQ70J
Film Capacitor 3,5x7,5x7,2 P5mm AMMO R82 0,22uF 100V 5%
CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL / 0.22 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
CAP, 0.22UF, 100V, FILM, RADIAL; Capacitance:0.22µF; Voltage Rating:100V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:R82 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)